2015 rok w branży SEO

seo w 2015Ostatni rok w branży SEO odznaczył się przede wszystkim powrotem do nieco zapomnianego Content Marketingu. Stało się tak z powodu nasilenia działań Google i zwiększonej konkurencji firm działających online. Content Marketing jednak nigdy nie został całkowicie odrzucony i stale się go stosuje. Dlaczego jednak restrykcyjne poczynania Google doprowadziły do tego, że ta forma reklamy ponownie jest tak istotna? Nastawienie na użytkownika Google stuprocentowo ukierunkowało się na użytkownika, co zostało potwierdzone przez ostatnie aktualizacje algorytmu. W wynikach wyszukiwania nie znajdziemy już na wysokich pozycjach stron, które korzystają ze spamerskich metod pozycjonowania, a niektóre z nich nie znajdą się w wynikach w ogóle. Ustalonych przez Google zasad powinien się teraz trzymać każdy kto chce zaistnieć w sieci. A nie są one skomplikowane, gdyż trzeba jedynie tworzyć treści dla użytkowników zamiast wyłącznie do pozycjonowania. Wymagające zaangażowania tworzenie treści przydatnych dla potencjalnego klienta to teraz podstawa w przypadku każdego przedsiębiorcy. Warto jednak poświęcić na to więcej czasu, tym bardziej, że istnieją sposoby na przyśpieszenie tego procesu.

Co na to SEOwcy?

Aktualizacja algorytmów jasno i wyraźnie pokazała jak działają poszczególni pozycjonerzy. Tylko te kampanie, które prowadzono naturalnie pozostały niezachwiane. Potwierdza to Grzegorz Kluzek pracujący dla Fusion Marketing, którego firma nie odnotowała negatywnych zmian w większości prowadzonych przez nich kampanii. Wręcz przeciwnie, pozycje stron na określoną frazę, znacznie się podniosły, co wcale nie jest jakimś zaskoczeniem. Od dwóch lat Google wskazuje jak powinny przebiegać prace w czasie realizacji kampanii marketingowych w sieci.

Ekspert zauważa również, że zmiany algorytmu mogą jedynie pogłębić różnice jakie już istnieją między starymi a nowoczesnymi metodami pozycjonowania. A każdy kto chce na poważnie działać w wyszukiwarkach internetowych powinien wprowadzić nową jakość. Z pewnością wspomniana aktualizacja algorytmu dotknęła specjalistów, którzy wciąż stosowali stare metody i nie pracowali zbyt mocno nad kampanią. Sposoby takie jak artykuły sponsorowane, wpisy w katalogach albo najgorszej jakości SPAM z „mieszarek” nie są już w stanie pomóc w osiągnięciu lepszych czy tym bardziej stabilnych wyników czy średniej albo trudnej frazie.

pozycjonowanie w 2015Dzisiaj nikt już nie może liczyć na to, że zwykła zmiana tytułu strony pozycjonowanej albo dodanie każdego miesiąca wpisów w stu katalogach przyniesie oczekiwane efekty. Każdy pozycjoner powinien zdawać sobie sprawę z tego, iż wkrótce dużym zmartwieniem będzie dla niego wszystko to co Google uzna za mało wartościowe albo nie podlegające karze algorytmicznej. To już jest koniec powszechnego SEO na ogólnodostępnych zasobach, o czym należy nieustannie pamiętać i zastanowić się dwa razy zanim dodamy stronę do kolejnej bazy katalogów prywatnych. Google wymusza na SEOwcach działania wysokiej jakości i tylko one mogą nam zapewnić stabilny wzrost pozycji oraz długofalowy efekt, którego przecież oczekujemy. Rok 2015 to przede wszystkim koncentracja na aktywnym użyciu treści, którą ktoś musi oczywiście dostrzec. Gdzie zatem ją publikować? W miejscu gdzie nie będzie mogła reklamować się konkurencja. Jasno wynika z tego, że należy zainwestować we własne otoczenie marketingowe. Da nam to rozpędzenie sprzedaży i ugruntowanie wizerunku specjalisty w branży.

Powiązane artykuły

Nasz partner