„Dobre” treści a pozycja w Google?

dobre treści na stronie„Content is King” to hasło, które dobrze zna każdy specjalista branży SEO, a oznacza ono tyle, że sukces witryny może zapewnić tylko tworzenie treści wartościowej dla użytkownika. Co więcej powinno być jej dużo, a liczba artykułów musi rosnąć. Jakość czy ilość? Do tej pory niestety skupiano się przede wszystkim na ilości, a nie na jakości treści, przez co powstawały kolejne podstrony zawierające bezwartościowy i wygenerowany automatycznie content. Wśród wielu przykładów tego typu działań skutkujących treścią niskiej jakości można wyliczyć: - kopiowanie artykułów, które już znajdują się w innych miejscach w Internecie - wykorzystywane czasem kopie z Wikipedii - strony kolejnych kategorii w sklepach internetowych, gdzie dostępny był jeden produkt lub nawet żaden - te same treści na kilku podstronach - fora internetowe ze SPAMem - chętnie wykorzystywane w SEO artykuły mieszane i synonimizowane - treści generowane automatem Czym charakteryzują się „dobre treści”?

Przede wszystkim należy myśleć o użytkowniku, zatem trzeba tworzyć treści:

a) wciągające Liczy się jakość ruchu na stronie, jeśli zatem po wejściu na stronę z wyników wyszukiwania zaraz do nich powracamy, znaczy to, że użytkownik nie znalazł tam tego czego szukał. Trzeba zatem uczynić co możemy aby użytkownik pozostał na stronie trochę dłużej.

b) naturalne Natarczywe wręcz nasycanie artykułów słowami kluczowymi odchodzi w niepamięć. Obecnie algorytmy Google są na tyle zaawansowane, że rozumieją kontekst i potrafią powiązać synonimy.

c) skanowalne Zbyt dużo treści w Internecie i zbyt mało czasu, powoduje, że użytkownik nie czyta całych artykułów ale je skanuje wyłapując najistotniejsze wątki. Zapomnijmy zatem o długich i jednolitych tekstach. Musimy je wzbogacić o akapity i śródtytuły, ale także wypunktowania czy chociażby tabele.

content marketingd) multimedialne Należy pamiętać, że content nie ogranicza się wyłącznie do tekstu. Bardzo duże zainteresowanie internautów wzbudzają również takie formy przekazu jak zdjęcia czy też filmiki.

e) angażujące W oparciu o spostrzeżenie, że charakter współczesnego Internetu jest bardzo społecznościowy, warto tworzyć treści przyciągające uwagę odbiorców. Można chociażby podejmować tematy, które są kontrowersyjne albo pisać o tym co aktualnie się dzieje wokół nas i jest tematem szerokiej dyskusji. Z takim podejściem zaangażujemy społeczności, dzięki czemu użytkownicy będą linkować czy komentować nasze treści.

f) wirusowe Twórzmy treści, które będą się rozchodziły wirusowo, docierając do większej liczby internautów. Zyskamy naturalne i wartościowe linki i zbudujemy autorytet witryny, co dla Google będzie bardzo znaczące.

g) zaufane Musimy połączyć autora z tworzoną treścią, na przykład poprzez Google Plus za pomocą odpowiedniego tagu (rel=”author”).

Powiązane artykuły

Nasz partner